Na čtvrtek 31.5.2012 si kluci a holky z devítky připravili pro své spolužáky crossový běh s plněním úkolů na sedmi stanovištích. Počasí přálo a tak jsme v dolském lese strávili příjemné dopoledne. Děkuji deváťákům za přípravu akce.
Fotky
Výsledky
31. 5. 2012
24. 5. 2012
Pohádkový hrad Sázava
Děti 1. a 2. tř. navštívily areál sázavs. kláštera. Seznámily se s řemesly, obdivovaly kouzelnické triky, cvičeného psa, souboj rytířů. Užily si jízdu na ponících i střelbu z kuše. V podzemí je zaujal téměř živý drak. Veselým programem je provázel usměvavý vodník, se kt. se děti nerady loučily. Podívejte se, jak výlet proběhl.foto
23. 5. 2012
Ornitologická vycházka
Sedmáci se ve středu 23. května vydali spolu s ochranáři přírody na pozorování ptáků v okolí Divišova. Jejich cesta směřovala na "osmičku", kde pro ně byla připravena praktická ucházka odchytu ptactva do náletových sítí a následně jejich kroužkování. Viděli a slyšeli např. kosa, stehlíka, pěnice, rákosníka, brhlíka, sedmihláska, ... Určitě to bylo velice zajímavé, tak se koukněte na fotky.
21. 5. 2012
Den dětí 1.6.2012 - cyklovýlet
ZŠ Divišov pořádá pro žáky 5.-9. třídy dne 1.6.2012, u příležitosti Dne dětí, cyklistický výlet do okolí Divišova. Pro žáky jsou připraveny dva okruhy:
1. Modrý - 22km
2. Červený - 28km
4. 5. 2012
ELIO pro žáky
Šesťáci a sedmáci se ve dnech 2. - 4. května vydali na svůj první výjezd v rámci projektu Elio. Cílem bylo rekreační středisko Podhradí u Ledče nad Sázavou. Na programu měli hry a aktivity na stmelení kolektivu, ale našli si čas i na společenské a míčové hry. Prostředí bylo úžasné, počasí jim přálo (až na čtvrteční bouřku, která částečně zkomplikovala odjezd zpět). A jak si to užili? Koukněte se na fotky.
26. 4. 2012
Putování se skřítkem
Ředitelské volno 7.5.2012
Vážení rodiče, v souladu s §24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. v pl. znění o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuje ředitel školy z organizačních důvodů ředitelské volno dne 7.5.2012. Děkujeme za pochopení.
24. 4. 2012
Výtvarná soutěž na I. stupni
Žáci 9. třídy vyhlásili na prvním stupni školy v 1. - 4. třídě výtvarnou soutěž s jarní tématikou. Obrázky zhodnotili a vybrali z každé třídy jeden nejlepší. Vítězové obdrží od deváťáků drobné odměny. Obrázky jsou vystavené na spojovací chodbě mezi pavilony, tak si udělejte chvilku na krátkou výstavu:-)
Na některé práce s můžete podívat zde.
Na některé práce s můžete podívat zde.
20. 4. 2012
Den Země
V pátek 20. dubna jsme si na naší škole připomněli Den Země. Již tradičně bylo zvoleno modré oblečení, které zároveň připomínalo i letošní téma - voda. Deváťáci si připravili pro ostatní žáky řadu aktivit, např. různé kvízy, skládačky, pexesa a povídání o vodě, řekách, přehradách, živočiších v ní žijících. A jak se jim to povedlo? Koukněte se na fotky.
17. 4. 2012
Zájezd do Anglie
Ve středu 11. 4. se někteří žáci osmé a deváté třídy vydali na dlouho očekávaný zájezd do Anglie. Po dlouhé cestě autobusem přišel na řadu trajekt lodí z francouzského Calais do anglického Doveru. První den jsme sice byli unaveni již ráno, ale i tak jsme si celkem důkladně prohlédli centrum Londýna, svezli se na Londýnském oku, navštívili Národní galerii a další památky. Všichni se však nejvíce těšili na večerní ubytování v rodinách. Každý z nás napjatě vyhlížel, do které z nich se na tři dny nastěhuje... Zklamán nebyl nikdo. Druhý den jsme se vydali do univerzitního Oxfordu a do královského sídla Windsor. Další den jsme vyjeli k moři, abychom si prohlédli velký přístav Portsmouth, jeho legendární lodě a úplně novou vyhlídkovou věž. Cestou zpátky jsme se zastavili v luxusním letovisku Brighton. Poslední den jsme si vyzkoušeli cestovat po Londýně metrem a londýnskými autobusy, abychom toho viděli co nejvíce.
Každý si z této cesty něco přivezl, ať to byly zážitky, suvenýry a nebo jen zkušenost, že se v jiné zemi neztratíme. Pokud se chcete podívat, jak jsme se měli, malý výběr fotek je zde.
Každý si z této cesty něco přivezl, ať to byly zážitky, suvenýry a nebo jen zkušenost, že se v jiné zemi neztratíme. Pokud se chcete podívat, jak jsme se měli, malý výběr fotek je zde.
16. 4. 2012
Čistá řeka Sázava 2012
Po roce se opět naše škola zapojila do projektu Čistá řeka Sázava 2012, organizovaného společností Posázaví o.p.s. Na žluté kanoe se vypravilo 10 našich žáků, dva absolventi a dva učitelé.Tím jsme se stali na prvním úseku čištění nejpočetnější skupinou dobrovolníků. Třídenní putování a čištění břehů Sázavy jsme začali u zastávky Střechov a pokračovali přes Kácov, Soběšín a Český Šternberk k zastávce Malovidy, kde naše plavba zdárně, byť za deště skončila. Protože dvorní fotografka školy byla toho času na exkurzi se žáky 8. a 9. třídy v Anglii, musíme se spokojit pouze s několika snímky z telefonu. O to větší porce Vás bude čekat z Anglie. Děkujeme našim dobrovolníkům za pomoc a reprezentaci školy a komu se akce líbí, může se za rok přidat do party. Fotogalerie.
2. 4. 2012
Volby do školské rady
Podle § 167 zákona č.561/2004 Sbírky a podle Volebního řádu školské rady Základní školy Divišov, přípravný výbor pro volbu do školské rady oznamuje, že volby do Školské rady ZŠ Divišov se konají v úterý 24. 4. 2012 od 15:15 do 17 hodin v budově školy (v den rodičovských schůzek). Volí se dva členové školské rady zákonných zástupců nezletilých žáků.
Kandidáti se mohou přihlásit do voleb na kandidátním lístku (obdrží každý žák) nebo na tomto formuláři.
1. 4. 2012
Sovy
Ve čtvrtek 29. 3. proběhla v naší škole velmi zajímavá přednáška o sovách, kterou si pro nás připravili manželé Andreskovi v rámci projektu Alma Mater Studiorum. Téma povídání oslovilo řadu zájemců nejen z řad pedagogů. Během dvouhodinové prezentace jsme se dozvěděli zajímavá fakta o našich sovách, poslechli si ukázky sovího houkání a také jsme si vyzkoušeli rozebrat soví vývržky. Většina z nás se pokusila tímto způsobem poprvé poskládat kostru drobného hlodavce, který byl původně součástí sovího jídelníčku.
Na závěr jsme se vydali hledat sovy do terénu, ale nepříznivé počasí způsobilo, že jsme se sice pěkně prošli, ale sovy se nám neozvaly. Snad příště...
Na závěr jsme se vydali hledat sovy do terénu, ale nepříznivé počasí způsobilo, že jsme se sice pěkně prošli, ale sovy se nám neozvaly. Snad příště...
Tímto děkujeme ing. Janu Andreskovi, Ph.D. a RNDr. Jenny Andreskové za velmi pěkný večer.
Fotky z přednášky si prohlédněte zde.
Jaro v 1.tř.
Děti v 1.tř. vítají jaro a jarní svátky svými výrobky z keramiky i jiných materiálů. Práce se jim daří.
30. 3. 2012
Plníme úkol
V pátek 30. března plnili žáci 9. třídy další úkol do Recyklohraní, tentokrát na téma: "Vybité baterie do koše nepatří". Pro své mladší spolužáky ze 3. a 4. třídy si připravili několik soutěží, které byly vždy na čas. Nejlepší žáci získali drobné odměny. A v čem se soutěžilo? Museli poslepu najít co nejvíce baterií, postavit z baterií věž, přenést co nejrychleji baterie z jednoho místa na druhé, poznat, kam která baterie patří, najít správnou cestu vybité baterie... Všichni si nakonec vybarvili žabáka Bata. A jak se jim to líbilo? Koukněte se na fotky.
26. 3. 2012
Čistá řeka Sázava 2012
Hlavní náplní akce je úklid břehů řeky z lodi (kanoe) nebo pěšky ze břehu. Naše škola se zapojí do prvního úseku úklidu tj. od Černýše (Soutice) do Malovid (za Č.Šternberkem). První úsek končí v Kácově u pivovaru, kde se bude nocovat. Druhý úsek a spaní je připraveno v areálu YMCA u Soběšína. Třetí den končíme u zastávky Malovidy za Českým Šternberkem, kde bude i ukončení akce.
Škola zajistí odvoz v pátek 13.4. od školy, návrat je předpokládán v odpoledních hodinách v neděli 15.4. Po dohodě zajistíme odvoz zpět do Divišova.
Pedagogický dozor: Mgr. Petr Lunga (602013641)
Více
Škola zajistí odvoz v pátek 13.4. od školy, návrat je předpokládán v odpoledních hodinách v neděli 15.4. Po dohodě zajistíme odvoz zpět do Divišova.
Pedagogický dozor: Mgr. Petr Lunga (602013641)
Více
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)










