23. 6. 2026

Za zlatem, hvězdami a za rytíři

Předposlední týden školního roku se třída 7.B vydala do Chráněné krajinné oblasti Blaník. Ve středu jsme vyrazili pěšky z Libže, proti proudu Blanice došli na mariánské poutní místo Hrádek a odtud dál údolím Blanice do Vlašimi. Tam jsem navštívili místní geologickou zajímavost - Jinošovský lom, kde se v minulosti těžil vápenec. Základnu jsme měli na hvězdárně - tam jsme se na dvě noci utábořili. Druhý den jsme si prošli areál bývalého zlatodolu Roudný a s plnými kapsami zlata se vydali pěšky do Louňovic, před Malý a Velký Blaník do Kondrace a do Vlašimi popojeli autobusem. Večer patřil poziční hře Kubb, pozorování noční oblohy v kopuli hvězdárny a zápasu s čerstvě rojícími se chroustky. Středeční ráno jsme si ještě velkým dalekohledem prohlédli skvrny na povrchu Slunce a přes zámecký park došli na zastávku autobusu, který nás odvezl na oběd do školy. Naše odhodlanost, vytrvalost a odolnost nám umožnila za tři dny ujít bezmála 40 kilometrů. Děkujeme paní Kuchařové za zpestření snídaně a paní Eichlerové za odvoz bagáže do Divišova. Celou cestu si s námi můžete projít zde. 

Žádné komentáře:

Okomentovat