17. 4. 2012

Zájezd do Anglie

Ve středu 11. 4. se  někteří žáci osmé a deváté třídy vydali na dlouho očekávaný zájezd do Anglie. Po dlouhé cestě autobusem přišel na řadu trajekt lodí z francouzského Calais do anglického Doveru. První den jsme sice byli unaveni již ráno, ale i tak jsme si celkem důkladně prohlédli centrum Londýna, svezli se na Londýnském oku, navštívili Národní galerii a další památky. Všichni se však nejvíce těšili na večerní ubytování v rodinách. Každý z nás napjatě vyhlížel, do které z nich se na tři dny nastěhuje... Zklamán nebyl nikdo. Druhý den jsme se vydali do univerzitního Oxfordu a do královského sídla Windsor. Další den jsme vyjeli k moři, abychom si prohlédli velký přístav Portsmouth, jeho legendární lodě a úplně novou vyhlídkovou věž. Cestou zpátky jsme se zastavili v luxusním letovisku Brighton. Poslední den jsme si vyzkoušeli cestovat po Londýně metrem a londýnskými autobusy, abychom toho viděli co nejvíce.
Každý si z této cesty něco přivezl, ať to byly zážitky, suvenýry a nebo jen zkušenost, že se v jiné zemi neztratíme. Pokud se chcete podívat, jak jsme se měli, malý výběr fotek je zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat