1. 4. 2012

Sovy

Ve čtvrtek 29. 3. proběhla v naší škole velmi zajímavá přednáška o sovách, kterou si pro nás připravili manželé Andreskovi v rámci projektu Alma Mater Studiorum. Téma povídání oslovilo řadu zájemců nejen z řad pedagogů. Během dvouhodinové prezentace jsme se dozvěděli zajímavá fakta o našich sovách, poslechli  si ukázky sovího houkání a také jsme si vyzkoušeli rozebrat soví vývržky. Většina z nás se pokusila tímto způsobem  poprvé poskládat kostru drobného hlodavce, který byl původně součástí sovího jídelníčku.
Na závěr jsme se vydali hledat sovy do terénu, ale nepříznivé počasí způsobilo, že jsme se sice pěkně prošli, ale sovy se nám neozvaly. Snad příště...
Tímto děkujeme ing. Janu Andreskovi, Ph.D. a RNDr. Jenny Andreskové za velmi pěkný večer
Fotky z přednášky si prohlédněte zde. 

Žádné komentáře:

Okomentovat