14. 6. 2014
Školní výlet 7. a 8. třídy - Zbraslavice
Závěr školního roku si sedmáci a osmáci užili na dvoudenním pobytu v rekreačním středisku ve Zbraslavicích. Protože nám přálo počasí, mohli jsme se koupat, hrát fotbal, beach volejbal, basketbal, ale také vyzkoušet lukostřelbu nebo lanový park. Fotografie jsou k nahlédnutí zde.
6. 6. 2014
Odpoledne pro Unicef
Ve čtvrtek odpoledne vyvrcholil na školním hřišti projekt Den pro Unicef. Děti si připravily krátká pěvecká a herecká vystoupení, sehrál se turnaj ve fotbale, do kterého se zapojili i rodiče a zaměstnanci školy. Přítomní si mohli posedět u kávy a zákusku, opéct buřty, zakoupit výrobky, které také vyrobili žáci naší školy, nebo si ozdobit perníček. Počasí nám přálo, atmosféra byla výborná. Celkově akce vynesla pro UNICEF neuvěřitelných 12.180Kč. Děkujeme všem, kteří přišli podpořit dobrou věc. Fotky a videa si můžete prohlédnout zde a zde.
4. 6. 2014
VÝLET 4. a 5.třídy-HRACHOV
3. 6. 2014
Projekt Unicef
V úterý 3.6. se žáci od třetí do deváté třídy rozdělili do skupinek a dvě vyučovací hodiny věnovali tvorbě panelů k projektu Unicef. Zaměřili se na problematiku spojenou s touto světovou organizací, například na humanitární pomoc, obchod s dětmi, hlad, podvýživu. Panely si můžete prohlédnout tento čtvrtek, kdy na školním hřišti bude pokračovat odpoledne pro Unicef. Několik fotografií zde a zde.
2. 6. 2014
Cyklovýlet
Dnešní cyklovýlet ke dni dětí se opravdu vydařil. Zájemci z páté až deváté třídy se sešli ráno u školy, rozdělili se do dvou skupin a mohlo se vyjet. Každá skupina měla naplánovanou jinou trasu, ale všichni se během výletu zastavili na rozhledně Špulka. Nechyběla ani přestávka na malé občerstvení. Počasí nám přálo a zpět ke škole dorazili úplně všichni. Tak zase za rok. Fotografie zde .
1. 6. 2014
30. 5. 2014
Výlet 3. tř.
Třeťáci si užili 3 dny turistiky, sportování, her, zvířátek a rozmarů počasí. Vydali se od Kondrace přes Velký Blaník do Louňovic, dál do Smršťova, kde se ubytovali. Navštívili Muzeum venkova v Kamberku a se zájmem zasedli do starobylých školních lavic. Výšlap na kozí farmu absolvovali v dešti. Odměnou bylo setkání se zvířaty, zajímavé povídání majitele farmy a ochutnávka kozího mléka a sýrů. Zlatodůl Roudný byl posledním výšlapem. Třeťáci si svůj první vícedenní výlet opravdu užili. S úsměvem nachodili 27 km, více se poznali, užili plno legrace. Dík mamince Katce a Máce za doprovod. Foto
S odpady hravě
I v letošním školním roce se pět deváťáků (Nikča, Natka, Jirka, Martin a Alex) vypravilo do mateřské školy. Asi se ptáte proč? Předškolákům chtěli zábavnou formou představit třídění odpadu. Ve středu zavítali do třídy Berušek a v pátek k Myškám. Děti si vyzkoušely třídit odpadky do barevných kontejnerů, zahrály si pexeso, skládaly puzzle, ... A jak se to povedlo? Posuďte sami.
27. 5. 2014
Plavání
26. 5. 2014
Cyklovýlet ke dni dětí
ZŠ Divišov pořádá pro žáky 5.-9. třídy dne 2.6.2014, u příležitosti Dne dětí, cyklistický výlet do okolí Divišova. Pro žáky jsou připraveny dva okruhy.Podrobnosti zde.
22. 5. 2014
Zahraniční exkurze do Londýna a Bruselu
Výlet do zahraničí byl letos naplánován za poznáním Londýna, malého městečka Rochester na jihovýchodě Anglie a hlavního města Belgie - Bruselu.V Londýně jsme navštívili ty nejznámější památky - London Eye, Houses of Parliament, White Hall, Trafalgar Square, Natural Museum, Tower of London, Buckingham Palace, Hyde Park, Greenwich, a další, ale také jsme poznali běžný život v Londýně - cestu metrem, nakupování na Oxford Street, cestu double deckerem. Největším zážitkem však určitě bylo ubytování v anglických rodinách :-) Na závěr jsme se ještě podívali do Bruselu, kde jsme poznali park Minievropa s miniaturami známých staveb Evropy, Atomium a nejznámější náměstí Grote Markt.
Celou dobu nám také přálo nádherné počasí, které v Anglii rozhodně není obvyklé. Zde si prohlédněte některá navštívená místa .
18. 5. 2014
Závěrečný večer
V pátek proběhl v Týnci nad Sázavou závěrečný večer projektu Čistá řeka Sázava 2014. Dobrovolníci se podívali na film, který během této akce vznikl, zahrála teplýšovická kapela LemRoucha a nechyběla ani patronka projektu Aneta Langerová. Každý úsek měl připravenou krátkou prezentaci. Pokud si chcete připomenout náš první úsek, tak se koukněte na prezentaci, kterou vytvořil Soňa nebo na video od instruktorky Aničky. Tak zase za rok, na desátém ročníku, ahóóój!
15. 5. 2014
Ekocentrum Vlašim
V úterý 13.května se "čtvrťáci" a "páťáci" vydali společně na výlet do Vlašimi. Užili jsme si krásné dopoledne v parku. Byl pro nás připraven program LES A JEHO KLIMA. Děti hrály hry v přírodě a odměnou na závěr byla návštěva místní cukrárny. Fotografie si můžete prohlédnout zde.
10. 5. 2014
Vlaštovkiáda 2014
Ve středu 7. 5. 2014 jsme uspořádali již 3. ročník klání papírových vlaštovek. Hlavní soutěž byla zaměřena na nejdelší dolet, doprovodná soutěž na nejkrásnější vlaštovky, vlaštovku si hodili i pedagogové. Cílem bylo dobře pobavit se, slušně zafandit, zasoutěžit si, naučit se sdílet vítězství druhých i užít si své místo na výsluní. Úspěšní soutěžící si odnesli drobné ceny. Absolutní vítězkou v hodu papírovou vlaštovku se stala Pavla Heřmanová s hodem 19,50 metru. Fotografie a výsledkovou listinu najdete zde.
7. 5. 2014
Vynikající umístění
V úterý 6. května se na vlašimském gymnáziu uskutečnilo okresní kolo matematické Pythagoriády. Z naší školy se jí zúčastnila žákyně páté třídy Magdalena Retychová, která jako jediná získala ve školním kole 9 bodů a mohla tak postoupit do kola okresního. Na soutěžící čekalo 15 příkladů, které museli vyřešit během šedesáti minut. A jak Magdička dopadla? Vypočítala správně všechny příklady a obsadila tak 1. místo. Moc gratulujeme a těšíme se na další matematické úspěchy. Výsledková listina zde.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)







