18. 10. 2023

MUD Benešov

V rámci výuky estetické výchovy jsme s žáky zavítali na animační program v MUD Benešov.

Na žáky čekala řada aktivit v podobě výtvarného ateliéru, kde se teoreticky i prakticky seznámili s činností Jiřího a Běli Kolářových. Osvojili si pojmy jako je koláž, roláž, muchláž, asambláž a vše propojili ve svých výtvarných počinech.

Dále na žáky čekala návštěva galerijních prostor a přiblížení pojmu design a proces jeho vzniku. Pracovalo se linkou, emocemi a vytvořením návrhu své vlastní nádoby.

Závěrem jsme ještě zavítali do prostor, kde je výstava současného expresivně tvořícího autora.

Celým animačním programem nás provázeli dva lektoři, kteří se snažili přiblížit jak umělce tak i smyl jejich prací i to co je vlastně muzeum a galerie a jaký je jejich rozdíl.

Pro všechny z žáků to byla první návštěva tohoto muzea umění a podle reakcí jistě ne poslední. Podívejte se jak si animační program žáci užili.

Umění nás vede k prožitku a vnímání světa jinak, žákům estetické výchovy jistě prožitek z animačního programu umožnil dívat se na věci kolem sebe z řady pohledů.