6. 10. 2023

5.B Výtvarný happening

Ve čtvrtek si žáci z 5.B vyzkoušeli tvořit venku pomíjivé umění.  Pracovali s křídami, vlastní fantazií a prostorovou představou. Zadání jejich úkolu znělo " vytvořte obraz jehož součástí budete i vy". Po seznámení s tématem začali žáci ve dvojicích, jedné trojici a někdo i sám, rozmýšlet téma a způsob zpracování jejich obrazu. Vyměřili si prostor, tak aby se tam vešli, rozplánovali, kde v obrazu se budou nacházet a pak již se za pomocí kříd vrhli na ztvárnění. Objevila se řada originálních námětu od sportovní tématiky (házení míče na koš, skoku do plaveckého bazénu), přes tématiku dovolenkovou (pláž s houpací sítí, moře se žralokem), a téma všedních dnů  (zmokl jsem, pohoda na pohovce); až po snové tématiky - let s balónky v oblacích, uvězněni v láhvi s nálevem) a jedno téma tragičtějšího rázu (autonehoda).

Jak žáci pracovali a jak se jim vydařila jejich díla, se můžete podívat zde

Tvořivost pohání lidské dějiny kupředu a našim žákům rozhodně nechybí. Posuďte sami.

Žádné komentáře:

Okomentovat