9. 10. 2023

8. roč. - Národní muzeum, 9. roč. - Pečkův palác, Národní památník hrdinů Heydrichiády

 

Ve čtvrtek 5.10. se osmáci a deváťáci vydali na exkurzi do Prahy. 
9. třídy navštívily Pečkův palác, známý též pod názvem Pečkárna. Jedná se novoklasicistickou budovu, kterou postavil pražský bankéř a vrchní finanční rada dr. Julius Petschek pro potřeby své banky  Budovu ihned po nacistické okupaci v roce 1939 zabralo gestapo. Z "pečkárny" řídilo gestapo po šest let teror proti českému národu.
Další naše kroky směřovaly do Resslovy ulice, kde jsme navštívili pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje, který je známý jako úkryt parašutistů. 
Cílem 8. ročníku  byla nová budova Národního muzea, kde si žáci prohlédli expozici věnovanou 20. století. Také se stačili podívat na výstavu o pravěku a nejvzácnější vystavovaný exponát - věstonickou venuši. Fotografie zde

Žádné komentáře:

Okomentovat