15. 6. 2023

Třída 9. A u Máchova jezera

Na svůj závěrečný školní výlet se třída 9.A tentokrát vydala do malebného  Máchova kraje.


Přestože jsme část prvního dne strávili ve vlaku různých dopravců, jízda byla příjemná a krajina rychle ubíhala. Chatová oblast Čtyřlístek nás mile přivítala svými připravenými chatkami. Hned po ubytování jsme se vydali Jarmilinou stezkou do nedalekých Doks.

Další dny jsme využili několik turistických možností, které tento kraj nabízí. Naše putování jsme začali vyhlídkovou okružní plavbou po jezeře, poté jsme zavítali do Máchova muzea v Doksech, kde mají výstavu nejen věnovanou tomuto básníkovi, ale také se zde dozvíte něco o rybách a místních rybnících. Zvládli jsme také projít celou Máchovu stezku, odkud jsme zaznamenali krásný pohled na hrad Bezděz, a nezapomněli jsme se ani zastavit u Jarmiliny skály. Náš romantický výlet jsme zakončili prohlídkou nejpůsobivějšího skalního hradu Sloup. 


V pátek ráno nás čekal už jen úklid chatek, vše zabalit a hurá domů. Byl to příjemně strávený čas. Fotky z našeho putování si můžete prohlédnout zde.


Žádné komentáře:

Okomentovat