13. 6. 2023

Drahňovická mokřadla 3

 Do Drahňovic se žáci přírodopisného semináře z osmých tříd vydali letos již potřetí. Tentokrát jsme měli v plánu více se věnovat způsobům ochrany této výjimečné lokality. Počasí nám přálo, a tak jsme se tam vydali pěšky. Na místě jsme si formou her připomněli druhy rostlin a živočichů, které zde můžeme najít, vysvětlili si, co to znamená ochrana druhů, a pak se kluci pustili do výroby tzv. hadníku, neboli úkrytu pro různé druhy plazů. Mimo to jsme vylovili několik zajímavostí z tůní a odměnou byly nálezy ještě kvetoucích orchidejí - prstnatců májových. Po obědě v přírodě jsme ještě shrnuli naše poznatky, a také jsme se shodli, že Projekt Patronáty Skautského institutu, který nás na toto místo přivedl, stál za to. Díky Štěpánce Šímové už také s jistotou poznáme nejčastější rostliny kolem nás, díky za její čas. Fotografie M. Strnada a I. Lungové zde. 

Žádné komentáře:

Okomentovat