23. 6. 2024

9.ročník v NG Praha

 Žáci 9. ročníku se 12. června vydali do Národní galerie, aby si vyzkoušeli, jak se tvoří mezi významnými výtvarnými díly. Jednalo se o jednu z poslednich cest  za uměním v rámci hodin estetického semináře a výtvarné výchovy, která nás zavedla do Veletržního paláce, kde jsme společně navštívili výtvarný workshop „V galerii se skicákem“. Jak už samotný název napovídá, v galerii jsme se nejen seznámili s uměleckými díly a historií samotné budovy Veletržního paláce, ale také jsme se pokusili tvořit. Žáci si během workshopu vytvořili skicák, do něhož se snažili zachytit svůj nápad inspirovaný originálními uměleckými díly jak světově známých autorů, zejména Joana Miró, Maxe Ernsta, tak i umělců z tuzemska, zvláště Jindřicha Štyrského, Toyen, Emila Filly nebo Václava Špály a sochaře Františka Muzikanta. Všichni žáci tak měli možnost setkat se s opravdovým uměním na vlastní kůži a zároveň si vyzkoušet svou vlastní tvorbu.

Vidět sochu či obraz zblízka je jiný zážitek než z fotografie. Galerie je prostor pro setkávání, je místem, kde je možné zbavit se dojmu, že existuje pouze jedna cesta, jedno řešení.

Bylo skvělé moci otevřít nové obzory žákům, ukázat jim, že galerie je autentické místo pro setkávání s uměním.

Na fotografie z průběhu naší návštěvy ve Veletržním paláci se můžete podívat zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat