20. 6. 2024

Devítky na výletě

 Deváťáci se na svůj závěrečný výlet vydali směr Soběšín, kde měli domluvené ubytování v YMCE. Vyšli pěšky z Divišova, přes Poboř se dostali k motorestu U Rybiček, přebrodili Blanici a v Soběšíně nasedli na vlak. Masarykův tábor řádně prozkoumali a vyzkoušeli vodu v Sázavě. Večer připravili táborák, ke kterému si naladili kytary a zazpívali. 

Druhý den  se po snídani  vydali do Otryb, kde pro ně  měla paní Roubiczeková připravenou krátkou prohlídku kostela sv. Havla. Dnes už všichni ví, proč  na kostele najdeme symbol kohouta a proč je výzdoba kostela tak nevšední. Cesta zpět do tábora byla trochu dobrodružná, ale všichni ji zvládli. Odpoledne  strávili opět u vody, zahráli  si nezapomenutelné hry a večer  se opět sešli u táboráku. 

Poslední den možná některým pomalu docházelo, že závěrečný výlet pomalu končí. Aby nekončili smutně, odjeli společně do Kácova, kde jako praví Divišáci zavítali do muzea motorek JAWA, do pivovaru Hubertus a zakončili výlet v restauraci na výborném obědě. 

Jak jsme si s deváťáky výlet užili, na to se podívejte zde. 

Žádné komentáře:

Okomentovat