27. 6. 2019

Poznávací výlety 5. A

Konec školního roku si malí páťáčci z áčka zpestřili několika zajímavými poznávacími výlety. Nejprve se vydali do Prahy, aby si prohlédli nejnavštěvovanější místo hlavního města - obří hrobku Slavín a Vyšehradský hřbitov. Sami si připravili povídání o některých velikánech naší české kultury. Poznali, že jejich hroby jsou často uměleckými díly. Po prohlídce Vyšehradu se pomalu přesunuli podél Vltavy do Resslovy ulice, kde se zastavili v chrámu sv. Cyrila a Metoděje, který se během německé nacistické okupace významně zapsal do novodobých československých dějin. Poslední tropický týden si užili nejen procházkou k motorestu "U Rybiček", kde se s chutí občerstvili  a "vyřádili" na skluzavce a houpačce, ale také výletem do Hrusic. Aby dosáhli svého cíle, museli cestu absolvovat autobusem, vlakem a ještě část pěšky. I když putování bylo ztíženo tropickými teplotami,  malí páťáci to nevzdali. Velkou odměnou se jim pak stala prohlídka Památníku Josefa Lady a jeho dcery Aleny. Po zajímavém výkladu paní průvodkyně byla pro děti připravena soutěž o nejlepší ilustraci Mikeše. Doufáme, že některý z jejich výtvorů bude vybrán do nově připravovaného kalendáře. Děti si společně strávené chvíle užily a na prázdniny odchází s mnoha zážitky. Fotografie zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat