10. 6. 2019

Národní park Berchtesgaden

V pátek v 5.00 jsme se vydali směr Dolní Dvořiště - Linz - Salzburg, až do Bavorska a Národního parku Berchtesgaden. Prvním z našich cílů mělo být Orlí hnízdo A. Hitlera, bohužel v týdnu spadl z hor na silnici sníh, který nám cestu k vrcholu uzavřel. Jako náhradní plán jsme zvolili pohledy na okolí od jezera Königsee, lodí jsme se přepravili na poloostrov sv. Bartoloměje, cestou jsme mohli pozorovat krásy Alp, slyšet ozvěnu hry na trubku, vidět nejvyšší štíty Watzmannu (2713m). V odpoledních hodinách jsme navštívili solný důl. V zapůjčených hornických overalech jsme sjeli vláčkem do podzemí a s výkladem o těžbě soli v češtině si procházeli podzemní štoly, jezdili po klouzačkách mezi patry a chvíli i pluli po podzemním slaném jezeře. Cesta byla dlouhá a domů jsme se vrátili po 22. hodině. Žáci určitě nabrali inspiraci pro další putování do této krásné oblasti a třeba už i s rodiči se na Orlí hnízdo sami vrátí. Foto zde

Žádné komentáře:

Okomentovat