30. 4. 2018

Exkurze - Anglie

Zájemci z 2. stupně letos navštívili Anglii. Ve středu odpoledne jsme se vydali směr Dover. I přes počáteční poruchu autobusu, zácpu v Německu jsme se v ranních hodinách nalodili na trajekt. Pak už nám nic nebránilo poznat zase kousek Velké Británie. Naše cesta vedla do Oxfordu, univerzitního města. Prohlídka Christ Church College, přírodovědného muzea a města byla po dlouhé cestě náročná, ale stála za to. Večer jsme se pak ubytovali v hostitelských rodinách a přidali další zážitky. Druhý den jsme prozkoumali megalitický komplex Avenbury, komorovou hrobku Long West Kennet Barrow, Stonehenge a město Salisbury s krásnou gotickou katedrálou. Večer si nás opět "rozebraly" rodiny. Další den jsme brzy ráno vyrazili na jih Anglie, naším cílem byla pobřežní města Hastings a malebné Rye. Odtud už to byl jen kousek na trajekt. Počasí bylo opravdu aprílové a anglické, ale krásné zážitky nám neodfouklo, ani neodplavilo a my se  vrátili spokojeni domů. Foto zde..

Žádné komentáře:

Okomentovat