12. 4. 2018

Astronomická olympiáda

Již po sedmé se na naší škole uskutečnilo školní kolo astronomické olympiády pro žáky 6. až 9. třídy, soutěže zaměřené na základní poznatky astronomie a kosmonautiky. Letos se do soutěže zapojilo 64 účastníků dvou kategorií (6. a 7. třída a 8. a 9. třída) a do krajského kola jich postoupilo 38. Tam svoje úsilí uplatnil Jakub Krejčí z 9. třídy, který se umístil na 12. místě, a sedm žáků a žákyň 6. a 7. třídy, z nichž Jindřich Urban (6. třída) dosáhl na 10. místo. Účastí v předmětových soutěžích si žáci rozšiřují svoje znalosti a dovednosti v různých oborech a při postupu do vyšších kol poznají, že být nejlepší ve škole neznamená být nejlepší mezi nejlepšími. Svoje umístění také zhodnotí při přijímacím řízení na střední školy. Kompletní výsledkovou listinu krajského kola AO najdete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat