18. 4. 2016

Dobrodružství v Bílkovicích

Jarní období je pro přírodovědce vždy tím nejnapínavějším, a tak jsme se vydali se sedmáky pozorovat, jak se příroda probouzí a hlavně zjistit, jaké živočichy můžeme potkat při cestě z Divišova do Bílkovic. Výprava začala u divišovského koupadla, kde jsme sice viděli jen několik ropuch obecných a skokanů hnědých, ale zato hodně jejich vajíček. Při cestě lesem a podél Divišovského potoka jsme narazili na další vajíčka, ale i na vylíhlé pulce. V Bílkovicích jsme začali pátrat v nově vybudovaných tůních. Vody zde bylo opravdu hodně, přivítala nás labuť krotká, kachny divoké a objevili jsme i očekávané pulce obojživeníků. "Obojživelníky" se stali i někteří sedmáci. Na závěr nás Jakub K. zavedl na místo, kde se zabydlela větší kolonie nutrií. Trému z nás rozhodně neměli, a tak jsme měli možnost si je dokonale prohlédnout, krmit je a dokonce si z blízka prohlédnout i mláďata.
Na fotografiích a videích se tam s námi můžete vydat také. ( videa J. Kuthan, foto I. Lungová)

Žádné komentáře:

Okomentovat