26. 5. 2010

Výstava keramiky

Výstavu „Keramika dospělých“ zahájili dvěma skladbami žáci ze Základní školy Divišov pod vedením Adriany Káninské. Od 30. dubna do 23. května si v divišovské synagoze návštěvníci prohlíželi věci z hlíny zrozené. Vznikaly během čtyř let, kdy se v keramické dílně ve škole scházela skupinka žen, letos i s jedním mužem a měla jedno společné – chuť tvořit něco z hlíny.
Účastnice kurzů zapůjčily své keramické hrníčky, talíře, opletené misky, květináče i s rostlinami, figurky lidí, zvířat a další dekorativní předměty. Tvořivě a poutavě je naaranžovaly, doplnily fotografiemi a bylo se na co koukat.

Součástí výstavy byla i minidílna, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet práci s hlínou a modelovali korálky. Po vypálení budou tvořit „ výstavní náhrdelník“.

Děkuji všem autorkám, organizátorce výstavy p. Famfulíkové, obci a vedení školy za podporu této aktivity. Těším se na další originální díla.

Mirka Urbanová

Žádné komentáře:

Okomentovat