16. 5. 2010

Solnohradsko

V pátek 14. 5. se někteří žáci naší školy zúčastnili poznávacího zájezdu okolo jezer v Solnohradsku. Počasí nám podle předpovědi nemělo přát, ale nakonec jsme téměř ani nezmokli. Mohli jsme proto obdivovat krásy kraje, který v minulosti proslul především těžbou soli. Nejprve jsme navštívili město Gmunden se zámkem Orth, který se nachází na jezeře Traunsee. Odtud jsme zamířili přes Traunkirchen k jezeru Gosausee. Toto jezero leží přímo pod štítem Dachstein, ten jsme však díky počasí bohužel neviděli. I tak byla procházka kolem tohoto jezera krásná.  Pak jsme zamířili do malebného městečka Hallstatt, které je doslova nalepené mezi horami a jezerem Hallstatter See. Poslední zastávkou byl St. Wolfgang na břehu jezera Wolfgangsee. Byla to sice jen malá část této horské oblasti, ale i tak stál výlet určitě za to - viz foto.

Žádné komentáře:

Okomentovat