24. 2. 2022

K situaci na Ukrajině

Milí žáci, vážení rodiče a kolegové,

jak víme, dopustila se Ruská federace v čele s Vladimírem Putinem naprosto nepřijatelné agrese vůči Ukrajině. Zahájením války přerušila tak cenné období míru  v Evropě. Již nyní jsou ztráty na lidských životech a to i z řad civilistů. Po zkušenostech z bývalého Československa hluboce soucítíme s ukrajinským národem a obdivujeme jeho odhodlání bránit se tomuto odsouzení-hodnému aktu bezpráví. I naši školu navštěvuje několik žáků ukrajinské národnosti. Doufáme, že jejich blízcí na Ukrajině jsou v pořádku, a přejeme jim hodně sil.

Česká republika, jako součást NATO a EU, postupuje jednotně se svými spojenci a partnery. Věříme, že toto spojenectví zajistí bezpečnost všech občanů naší vlasti. Již nyní probíhají charitativní sbírky a nabídky konkrétní pomoci lidem na Ukrajině a i případným uprchlíkům z válečného území. Je na místě tyto aktivity podpořit.

Velice bychom si přáli mírové urovnání současného konfliktu.

Petr Lunga

ředitel


Žádné komentáře:

Okomentovat