8. 5. 2015

Cesta devítky do vesmíru a proti proudu času

Z kosmické mise i cesty do minulosti se úspěšně vrátili žáci a žákyně 9. třídy. Během fyzikálně-zeměpisné exkurze v Praze navštívili nevšední výstavu "Brána do vesmíru", kde exponáty ze sbírek americké NASA přibližují významné kroky člověka v kosmickém výzkumu včetně sovětské éry. Mohli jsme si také vyzkoušet přistání raketoplánem, montovat v simulovaném stavu beztíže nebo potrénovat orientaci v prostoru. Po úspěšném přistání zpátky na Zemi jsme zamířili proti proudu času a navštívili dobu ledovou a její živočišnou říši na výstavě "Giganti", pobloudili v zrcadlovém labyrintu a polámali si hlavy obřími hlavolamy. Povedené obrázky z exurze pořídili Terka Bárová, Terka Klecová, Štěpán Kůta, Jitka Novotná a Maruška Pekarová. Najdete je zde.
.

Žádné komentáře:

Okomentovat