2. 9. 2010

Prezentace projektu Divišovští zmizelí sousedé

Čtvrtek 2. 9. byl věnován závěrečné fázi projektu Divišovští zmizelí sousedé, na kterém se podílely bývalé žákyně naší školy. Celý program měl čtyři části. Nejprve byl pro žáky 8. a 9. třídy připraven workshop, při kterém si žáci sami získávali informace o židovské problematice ( foto). Pak se ve skupinách vydali do terénu, aby se seznámili s osudy zmizelých sousedů přímo u domů, kde tito občané žili. Hlavním bodem programu byla prezentace výsledků projektu, které se zúčastnili také pamětníci, hosté a žáci školy. Na závěr byl promítnut dokument Lukáše Přibyla Zapomenuté transporty do Běloruska. Během dne natočila Česká televize krátkou reportáž, kterou si můžete prohlédnout zde. O celém projektu se můžete dočíst také v Benešovském deníku.

Žádné komentáře:

Okomentovat