23. 4. 2024

Hurá do vesmíru


Již tradičně se na naší škole uskutečnilo školní kolo Astronomické olympiády pro žáky 2. stupně, soutěže zaměřené na základní poznatky astronomie a kosmonautiky a na schopnost vyhledávat a třídit informace o vesmíru. Letos se zapojili i odvážní zájemci z pátých tříd. Úspěšné řešitelky a řešitelé školního kola se mohli zúčastnit krajského kola, kde je soutěž postavena již na samostatné práci účastníků - vyhledávání správných odpovědí v online testu, jednoduchých výpočtech a nenáročném pozorování noční oblohy. Účasti v krajském kole využilo 14 řešitelů a řešitelek. Účastí v předmětových soutěžích si žáci rozšiřují svoje znalosti a dovednosti v různých oborech a při postupu do vyšších kol poznají, že být nejlepší ve škole zdaleka neznamená být nejlepší mezi nejlepšími. Zkušenosti ze soutěží také zhodnotí při přijímacím řízení na střední školy. Kompletní výsledkovou listinu krajského kola AO (kategorie EF i GH) najdete zde.


Žádné komentáře:

Okomentovat