8. 2. 2024

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

Po školním kole v češtinářské olympiádě, které proběhlo v prosinci, postoupili dva nejlepší řešitelé do kola okresního, z prvního místa Markéta Pávková (9. A) a z druhého Adéla Balážová (9. A)


Okresní kolo proběhlo 1. února 2024 na Gymnáziu Vlašim, kde si své znalosti v oblasti mateřského jazyka poměřilo 46 žáků. Soutěžící si museli poradit s řešením zapeklitých mluvnických úloh a následně s psaním slohové práce, museli také projevit přirozený jazykový cit a smysl pro detail. Obě naše děvčata si v tak silné konkurenci vedla skvěle, neboť Markéta Pávková se umístila na vynikajícím 9. místě a Adéla Balážová obsadila velmi pěkné 26. místo


Výše jmenovaným dívkám blahopřejeme a děkujeme jim nejen za odvahu a ochotu podstoupit boj s nelehkou zkouškou, ale i za vzornou reprezentaci naší školy.Žádné komentáře:

Okomentovat