18. 5. 2016

Osmička na jarních cestách


S vrcholícím jarem se žáci 8. třídy naší školy dvakrát vydali na cesty. Nejprve jsme 21. dubna vyrazili výhradně pěšky do blízkého okolí, abychom v předvečer Dne Země pozorovali a zažili jarní krajinu na trase Divišov – Dalovy – Lbosín – školní naučná stezka – rozhledna Špulka – zámek Třebešice – Litichovice – Divišov. A na svátek sv. Jana Nepomuckého 16. května jsme se všemi dostupnými hromadnými po(d)zemními dopravními prostředky vypravili do Prahy. Tam nás čekala pěší trasa Hlavní nádraží – Nuselský most – Vyšehrad (kasematy a podzemní sál Gorlice, Čertovy sloupy, Vyšehradský hřbitov a Slavín, vyhlídka nad Vyšehradskou skálou) – celnice na Výtoni a dále tramvají, lanovkou, pěšky a metrem bloudění v bludišti na Petříně – řetězová recitace části sbírky Máj Karla Hynka Máchy u jeho sochy na Újezdě – Václavské náměstí – Hlavní nádraží. Během dne se střídalo slunečné počasí s deštěm a kroupami, ale to nám nevadilo. Fotografie z putování kolem Divišova najdete zde a exkurzi do Prahy zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat