9. 5. 2016

Netradiční přírodopis

V pátek 6. 5. nás ve škole navštívila naše bývalá žákyně Iva Malátová, aby nás seznámila se svými poznatky ze studia na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity. Protože v osmé třídě se žáci právě věnují orgánovým soustavám člověka, byla tato prezentace vhodným doplněním učiva. Iva nám přinesla několik vlastnoručně vyrobených trvalých preparátů živočišných tkání ( např.  plíce, varle, krev, střevo), ale také několik fotografií pořízených při pozorování fluorescenčním mikroskopem. Nejzajímavější ale bylo vyprávění, jak preparáty vyráběla, jak probíhá výuka, praktická cvičení a také pitvy. Pro budoucí deváťáky mohou být tyto zkušenosti vhodnou motivací při volbě své střední školy. Ivě tímto velmi děkujeme a přejeme jí hodně štěstí při studiu. Foto zde. 

Žádné komentáře:

Okomentovat