20. 3. 2015

Školní pozorování zatmění Slunce

V pátek 20. 3. 2015 nastalo částečné zatmění Slunce a naši žáci tento úkaz, viditelný od Grónska po rovníkovou Afriku, od Evropy po Mongolsko, také pozorovali. Z výuky znali vysvětlení vzniku jevu, jeho důsledky, pomůcky k pozorování a poučení, jak si ochránit zrak před slunečním teplem a UV zářením. Obloha byla krásně modrá, takže si všichni pozorování užili. Kromě zatmění jsme pocítili nápadné ochlazení a nezvyklé osvětlení okolní krajiny. Fotogalerie z pozorování zde a kreativní nápady žáků zde (autoři: Magdalena Retychová, Michaela Jíšová, Michaela Chobotská, Natálie Maříková, Tereza Klecová, Kateřina Soukupová, Tereza Neterdová, Klára Doktorová, Daniel Saifrt, Daniel Dlouhý a Petr Lunga).