5. 12. 2022

Armádní muzeum Žižkov

Sedmáci se vydali na exkurzi do Prahy. Jejich kroky směřovaly do Armádního muzea na Žižkově. V letech 2018 - 2022 prošel celý komplex budov generální rekonstrukcí, při které byly vytvořeny zcela nové expozice. Ty mapují v sedmi samostatných částech vojenské dějiny českého území od počátků až po dnešek, značný prostor je také věnován české státnosti. Objednali jsme si edukativní program na téma: "Prožil/a jsem 2. světovou válku". Hned po příchodu se nás ujali dva lektoři, kteří nás zavedli do kinosálu a rozdali nám pracovní listy. Vyzvali nás k badatelské činnosti v muzeu. Tak jsme se mohli vcítit do role historiků a zkusit byť jen na chvíli, co obnáší jejich práce. Po ukončení této činnosti, kdy jsme pracovali ve skupinkách, došlo k vyhodnocení našich osobností. Jednalo se o skutečné příběhy Marie Švábové, Františka Stolára, Rudolfa Kittlera, Josefa Kaše a Bedřicha Sojku. Z muzea jsme odcházeli plni dojmů. Více foto zde


Žádné komentáře:

Okomentovat