2. 10. 2022

Exkurze do jižní Anglie a Londýna

 

Poslední týden v září se vydali osmáci a deváťáci poznávat jižní Anglii a Londýn. Cesta byla dlouhá, ale co jsme viděli, stálo za to. Do Anglie jsme se přepravili brzy ráno tunelem a naší první zastávkou byla námořní základna Velké Británie Portsmouth. Vyhlídková plavba lodí nám sice propršela, ale válečné historické lodi se nedaly přehlédnout ani v dešti. Ten rychle ustal a výhled ze 170 m vysoké Spinnaker Tower byl úžasný. V podvečer jsme se ubytovali v hostitelských rodinách poblíž města Brighton. Jak se žije v anglických rodinách, bylo pro mnohé z nás také velkým zážitkem. Další den jsme se prošli po nejznámějších křídových útesech Seven Sisters. Pak jsme přejeli do příměstského města Brighton, kde jsme navštívili Sea Life Centre a prošli se čtvrtí středověkých uliček. Už za tmy jsme se opět vrátili do našich rodin. Poslední den byl věnován Londýnu. Tam jsme se hned po ránu projeli lodí po Temži a viděli spoustu známých londýnských památek. Na břeh jsme  vystoupili u London Eye, přešli jsme most do Westminsteru a kolem Downing Street do St. James´s parku. Odtud jsme pokračovali k Buckingham Palace. Odpoledne jsme navštívili  Natural History Museum. Celý náš den v Londýně jsme zakončili dobrodružnou jízdou londýnským metrem zpět k autobusu. Pak už nás čekala jen cesta tunelem na evropskou pevninu a hurá domů. Fotografie k nahlédnutí zde

Žádné komentáře:

Okomentovat