19. 2. 2018

Stáž zahraničních studentů

V minulém týdnu realizovala naše škola projekt EDISON společnosti Aisec. Osm studentů z Brazilie, Číny, Kyrgyzstánu, Gruzie, Indonésie, Francie, Thaiwanu a Ukrajiny prezentovali svoji zem, její kulturu, zvyky, svátky, zeměpisné zajímavosti, jídlo a další reálie. Žáci od 5.-9. třídy tak měli neobyčejnou příležitost během jednoho týdne dozvědět se o vzdálených zemích spoustu nových informací. Komunikačním jazykem byla po celý týden angličtina, čímž projekt podporuje zájem o tento světový jazyk. Odpoledne jsme pro studenty připravili výlety na Špulku, na hrad Český Šternberk, do Vlašimi a sešli se u společné večeře. Pátek pak patřil Global Village, kde si studenti připravili stánky s malým občerstvením a typickými předměty dané země. Poté navštívili i třídy na I. stupni. Děkujeme studentům, za jejich návštěvu a třeba zase někdy na viděnou.

Podrobná fotogalerie zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat