15. 12. 2010

Divišovští zmizelí sousedé tentokráte ve Zprávičkách

Projekt Divišovští zmizelí sousedé má svoje mediální pokračování, podívejte se zde na reportáž ČT v relaci Zprávičky.

Reportáž: Zmizelí sousedé
Představte si, že by se Vaši sousedé z domu nebo z vesnice jednoho dne prostě ztratili a už je nikdy nikdo neviděl. Divné, že? Přitom podobnou situaci zažívaly miliony lidí za druhé světové války, kdy celé židovské rodiny mizely v transportech do koncentračních táborů. Právě proto Židovské muzeum v Praze už deset let vybízí školáky, aby po bývalých sousedech pátrali a dohledali jejich fotografie, jména a osudy. Na takovou cestu zpátky v čase se vydaly i tři žákyně základní školy v Divišově a spolu s nimi náš redaktor Petr Kopecký. Zdroj: Česká televize

PF 2011

Vážení návštěvníci, přejeme vám klidné a pohodové vánoční svátky a úspěšný rok 2011.

Kolektiv ZŠ Divišov

Dopisy Razině

Žáci deváté třídy, kteří chodí na anglickou konverzaci, letos napsali Razině dopisy netradiční formou. Své dopisy včetně obrázků napsali na papíry ve tvaru vánočních ozdob, takže Razina si může ozdobit svůj vlastní stromeček. Témata dopisů byla rozmanitá - například o českých vánocích, o Mikuláši, o Karlově mostu, o sněhu a zimních sportech a o dalších zajímavých tématech. Podívejte se zde.

11. 12. 2010

Andělé

Po čertech se ve škole ukázali také andělé. Byli to andělé z keramické dílny, které vyrobili žáci první třídy. Sami posuďte, jak se jim povedli - foto.

5. 12. 2010

Mikulášské dopoledne

V pátek 3. 12. navštívili divišovkou školu Mikuláš s čerty a anděly. Všechny děti jim postupně zazpívaly písničku nebo řekly básničku a za odměnu dostaly od andělů sladkou odměnu. Všichni si dopoledne náramně užili - podívejte se ......

1. 12. 2010

Erb na krajské výstavě

Divišovský erb z víček od pet lahví byl vybrán mezi nejzdařilejší erby měst a obcí Středočeského kraje. Citování organizátora: "Vaší škole gratulujeme, znak vytvořený vašimi žáky byl vybrán jako jeden ze 41 nejlepších znaků vytvořených žáky škol Středočeského kraje. Máte být rozhodně na co pyšní, protože jsme vybírali celkem ze 143 erbů." Seznam dalších úspěšných erbů zde. Tyto erby si můžete prohlédnout od 1. prosince 2010 do 9. ledna 2011 v Zámecké galerii v Kladně, Zádušní ulice 1. Otevřeno je od úterý do pátku vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin, v sobotu a v neděli pak od 13 do 17 hodin.
Erby z krajské výstavy postoupí dál na celorepublikovou výstavu erbů z odpadových materiálů, která se uskuteční v Brně od 13. do 16. ledna 2011 v rámci veletrhu Regiontour a GO.