25. 4. 2010

Den Země

V pátek 23. dubna si naše škola opět připomněla Den Země. Žáci 9. třídy si pro své mladší spolužáky připravili výukové programy zaměřené na přírodu. Někteří záci I. stupně si pak mohli nabatikovat textilní tašku. Nechyběla ani tradiční modrá barva oblečení. Více ve fotogalerii.

19. 4. 2010

Výstava keramické dílny

Muzeum života židovské obce a Základní škola Divišov pořádá výstavu výrobků a fotografií Keramika dospělých
V divišovské synagoze od 1. května do 23. května 2010
Čtvrtek, pátek, sobota, neděle od 9 – 15 hodin
Na vernisáž 30. dubna od 16 hodin srdečně zvou účastnice Večerní keramiky.
Kontakt: 728932464 p. Famfulíková

18. 4. 2010

Čistá řeka Sázava 2010

Ještě se sem něco vejde ...
Již počtvrté se naši žáci (tentokrát 7 děvčat a 5 absolventů) zúčastnili čištění Sázavy. Od pátečního rána do nedělního odpoledne se plavili na lodích a sbírali vše co k řece nepatří. Svoje úlovky pak vezli v lodi k přistavenému nákladnímu autu. Spalo se ve Sporthotelu u Kácova a v obecním domku v Soběšíně (na podlaze s karimatkou a spacákem). O jídlo se vzorně starala děvčata z Posázaví o.p.s., která celou dobrovolnou akci organizuje. Odměnou účastníků je nejen dobrý pocit z odvedené práce, ale i pozvánka na společenský večer v Týnci n. S., kde bude celá akce zhodnocena.
Tímto děkuji všem žákům za jejich práci, dále žáků a učitelům ZŠ Kácov, kteří s námi již podruhé putovali a celému organizačnímu týmu za vzornou přípravu.

Fotogalerie (určitě se podívejte!)

14. 4. 2010

NÁŠ KRAJ

Umělecká soutěž pro žáky a studenty Středočeského kraje
Soutěž vyhlašuje Středočeský kraj pro žáky a studenty, mající na jeho území svou školu nebo trvalé bydliště.
Soutěžit se bude v těchto oborech:
kresba, malba, počítačová grafika (výtvarné dílo dvojrozměrné)
fotografie (barevná nebo černobílá)
literární příspěvek (libovolný žánr, např. povídka, úvaha, dopis, báseň apod. maximálně do pěti stran textu formátu A4)

Více zde.

Dopis hejtmana MUDr. D. Ratha

7. 4. 2010

Nabídka zaměstnání

Základní škola Divišov přijme od září 2010 (nástup možný již v srpnu)  učitele/učitelku II. stupně s aprobací Čj nejlépe s Aj. Vaše případné nabídky zasílejte na lunga@zsdivisov.cz nebo telefonicky: 602103641.

Nabízíme

• práci v mladém kolektivu
  • možnost dalšího vzdělávání
  • notebook