7. 5. 2023

 Exkurze Vídeň 5.5.V pátek se většina žáků ze 6. - 7. ročníků vydala na předem naplánovanou exkurzi do hlavního města Rakouska - Vídně. Po příjezdu do Vídně jsme zavítali na zámek Schönbrunn, kde jsme měli objednanou prohlídku se sluchátky v češtině. Díky tomu jsme se mohli dozvědět veškeré zajímavosti o především Františku Josefu I. a jeho překrásné ženě Alžběte Bavorské přezdívané Sissi, dále o Marii Terezii a celkově o rodu Habsburků, který zde měl letní rezidenci. Bohužel jsme uvnitř nemohli fotit, takže foto z interiéru zámku nemáme. Po prohlídce zámku jsme se vydali do okolních parků. Počasí nám opravdu přálo, takže to pro nás byla nádherná podívaná. Po obědě jsme odjížděli do historického centra města. Zde jsme procházeli s paní průvodkyní kolem řady slavných staveb jako např. Hofburg - zimní sídlo Habsburků, Karlskirche, opera, parlament, univerzita, radnice. Někteří z nás navštívili chrám sv. Štěpána. V ulici Na Příkopech jsme měli prostor nakoupit si suvenýry, dárky, občerstvení. Poté následovala cesta zpět do Divišova. Výlet jsme si užili, věřím, že většina z nás si přivezla spoustu zajímavých poznatků, zážitků. Foto z exkurze zde .

Žádné komentáře:

Okomentovat