27. 2. 2023

Zeměpisná olympiáda

Účast v předmětových soutěžích je možností, jak mohou žáci rozvíjet své dovednosti a schopnosti. Zeměpisnou olympiádu řešili žáci 6. až 9. tříd naší školy ve třech kategoriích a do okresního kola, které se konalo na vlašimském gymnáziu, se nominovalo celkem devět soutěžících - vítězů školního kola: Alžběta Leblová, Mariana Lašáková a Hynek Košata (6. třída), Pavel Drda, Adam Kubík a Šimon Pučálka (7. třída), Jakub Šetek (8. třída) a David Komenda a Štěpán Plachý (9. třída). Soutěžící si v okresním klání poměřili teoretické znalosti i praktické dovednosti v několika geografických disciplínách. Všem, kteří poctivě přistoupili k řešení zeměpisných úloh ve školním a okresním kole, děkujeme! Výsledkové listiny najdete zde.