9. 5. 2022

 Koncentrační tábor Mauthausen + Linec


V pátek, dne 6.5., jsme se vydali na zahraniční exkurzi do Rakouska. Navštívili jsme koncentrační tábor Mauthausen, který patří spolu s pobočnými tábory k největším pracovním táborům své doby. Byl primárně určen na vyhlazování nepohodlné inteligence pomocí otrocké práce v žulových kamenolomech. Připomněli jsme si tragické lidské osudy nejen českých hrdinů, kteří pomáhali při atentátu na Heydricha a za tento čin byli v říjnu 1942 popraveni právě v Mauthausenu. Při prohlídce jsme se dozvěděli, jak tábor vznikl a jak fungoval. Vstoupili  jsem do budov, kde vězni žili. Navštívili jsme muzeum.

Po prohlídce koncentračního tábora v Mauthausenu jsme se přesunuli do Lince, kde jsme navštívili Ars Electronicu - muzeum budoucnosti :-). Dále následovala prohlídka historického centra města. Výlet jsme si užili a dozvěděli se spoustu zajímavého. Foto zde


1 komentář:

  1. But Burgum did endorse the tribes’ enchantment to decrease the authorized playing age from 21 to 19 at American Indian casinos and to allow use of credit score or debit playing cards to bet. The tribes requested Burgum to approve the playing 안전놀이터 enlargement underneath tribal-state agreements. The tribes wanted gamblers utilizing mobile units to place bets that would be funneled via pc servers on tribal land.

    OdpovědětVymazat