11. 11. 2019

Výlet do Prahy

V pondělí 11.11. jsme se s deváťáky vydali do Prahy. Nejprve jsme  navštívili nově zrekonstruovanou historickou budovu Národního muzea. Prohlédli jsme si zde nádherně opravené interiéry, vstupní halu, v Pantheonu se seznámili s významnými osobnostmi českých dějin a porovnali svoji velikost s kostrou plejtváka myšoka. Potom jsme se historickým centrem Prahy přesunuli do Divadla Na Zábradlí. Cestou jsme si připomněli některá místa spojená s událostmi 17. listopadu 1989 a na divadle jsme si prohlédli pamětní desku Václava Havla. V divadle pro nás Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA  připravilo přednášku v pohybu nazvanou Anatomie v pohybu. Při ní jsme mohli pohyb pozorovat, přemýšlet o něm, ale také si zkusit uvědomit své vlastní tělo, nakreslit vlastní kostru a také o svých pocitech promluvit. Byl to určitě nevšední zážitek. Video k představení zde a několik fotografií z muzea tady.

Žádné komentáře:

Okomentovat