20. 10. 2011

Sbírejte s námi!

I v letošním školním roce pokračujeme ve sběru použitých baterií, elektrozařízení, víček od pet lahví, vysmaženého oleje a nově také sbíráme hliník. Vše předáváme k dalšímu zpracování. V říjnu jsme odevzdali zpracovatelské firmě 438 kg víček od pet lahví. Bližší informace najdete zde. Děkujeme, že sbíráte s námi.

HRAJEME SI SE SVĚTLUŠKOU

V pondělí 7. 11. 2011 přijede tým nevidomých a vidících přátel Světlušky kolem 18. hodiny  v rámci projektu „Jedeme za Světluškou, pojedete s námi?“ do městysu Divišov. Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. I Vy můžete pomoci koupí sbírkového předmětu 7. 11., kdy budou Divišovem procházet dvě dvojice v  tričku s logem Světlušky. Ceny sbírkových předmětů jsou: píšťalka 40 Kč, náramek 50 Kč, kuličková hra 60 Kč. Od 17 hodin bude ve ŠD připraven program pro děti - hry, soutěže, prohlídka tandemu, atd. a výstava  fotografií z cest tandemů v synagoze.

11. 10. 2011

Nové hřiště na Vrchách

Žáci školy se zúčastnili dotazníkového šetření, jaké prvky by si představovali na připravovaném prostoru volnočasových aktivit v lokalitě Vrcha. Jak dopadly výsledky se můžete podívat zde v příloze (zdroj: R. Vildomcová).

8. 10. 2011

Švestkové odpoledne

Švestkové odpoledne se bude konat v neděli 23. října od 14: 30 v prostorách ZŠ. Můžete se těšit na hry, soutěže, prodej drobných dětských výrobků, švestkových dobrot a na švestkové knedlíky.
Vstupné je dobrovolné a ceny symbolické.
Výtěžek bude věnován na Adopci na dálku.

4. 10. 2011

Dopoledne s historií

Tento týden začal nahlédnutím do historie. Přijeli nás navštívit hosté z Takonína, kteří nás svým programem zavedli do 13. století. Seznámili nás s tím, jak se lidé v době Otakara II. oblékali, jak bojovali, lovili a jak se bavili. Představení bylo velmi názorné, někteří z nás si dokonce vyzkoušeli role krásné paní, rytíře nebo panoše.  Nyní už nás také nepřekvapí pojmy jako rubáš, máry, kuše, inkoust z duběnek, uhlíři a další. foto zde.

Skřítci podzimníčci

Jak si představit skřítka Podzimníčka? Nahlédněte do fotogalerie, jak si je viděli žáci páté třídy.