23. 4. 2008

Celoškolní projekt Den Země

V úterý 22. 4. 2008 proběhla na naší škole oslava Dne Země. Všichni se do školy vypravili v modrém oblečení. Nejprve si žáci deváté třídy připravili pro ostatní výukový program věnovaný problematice odpadů. Děti si vyzkoušely třídit odpad, odpovídaly na otázky, skládaly puzzle ... a za splnění úkolů obdržely malou odměnu. Mezitím si mohli zájemci obarvit lněnou tašku, která je určitě praktičtější a ekologičtější než taška igelitová. Po velké přestávce se většina žáků vydala uklízet odpadky v okolí školy, na začátek Divišova ve směru od dálnice a na začátek stezky. Odpadků bylo obrovské množství, alarmující bylo i složení odpadu - televizory, křesla, hasicí přístroj, matrace, sklo, pneumatiky... a hlavně obrovské množství PET lahví. Do školy jsme se všichni vraceli s pocitem, že jsme přírodě aspoň trochu pomohli. Fotografie z celé akce jsou k nahlédnutí zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat