24. 9. 2015

Bláznivé brýle

Druháčci si dnes vyrobili brýle. Nápaditosti a barevnosti se meze nekladly. Každý si mohl navrhnout své osobité obroučky. Fotografie z toho, jak se brýle povedly najdete zde.

21. 9. 2015

Akce tříd 2.A a 2.B

Na konci roku se třídy rozloučily dvěma výlety. Jeden výlet byl do Šternova a druhý do Vlašimi. Tento rok již mají za sebou návštěvu EKOCENTRA, kdy nám krásně vyšlo počasí a užili jsme si venku krásný poslední letní den. Na fotografie se můžete podívat zde.

16. 9. 2015

Prvňáci na Špulce

Jeden z dnů pozdního léta si děti prvních tříd užily na svém prvním výletu. Vydaly se cestou necestou, polem ... do nejbližšího okolí. Cílem turistiky byla rozhledna. Prvňáci hravě plnili úkoly pracovního listu, vydováděli se na stezce, na hřišti i v lese. Nebáli se vystoupat na rozhlednu a z výšky vyhledávali známá místa. Podívejte se.

15. 9. 2015

Kreslíme v terénu

Dnešní výtvarnou výchovu absolvovali žáci 9. třídy na místě, které svou atmosférou přitahuje nejen umělce - na starém židovském hřbitově. Pokusili se toto tajuplné místo nakreslit a někteří i vyfotit - fotografie zde.

14. 9. 2015

Sbírejte s námi

V rámci ekologických aktivit sbíráme i tento školní rok hliník, víčka od pet lahví, vysmažený olej, vybité baterie, drobné nefunkční elektrospotřebiče a vyřazené tonery a cartridge. Peníze získané odevzdáním víček a hliníku věnujeme opět Verunce, která trpí DMO. Z ostatních sběrů získáváme body do školního recyklačního programu Recyklohraní. Pozornost, prosím, věnujte informacím, že sbíráme pouze víčka od pet lahví a hliník poznáte podle toho, že se po zmačkání nevrátí do původního stavu (nesbíráme tedy obaly od kávy, koření, sušenek,...). Děkujeme. Další informace zde

1. 9. 2015

Zahájení školního roku 2015/16

V úterý 1.9. jsme zahájili nový školní rok, tentokrát trochu netradičně - před budovou školy. Za slunného počasí přivítal pan ředitel prvňáčky a jejich rodiče, pan starosta popřál všem úspěšný nový školní rok. I všichni pracovníci školy se k přání přidávají a huráááá do školy. Foto zde .