31. 3. 2014

PŘEDŠKOLNÍ VÝCHOVA

Každé pondělí do naší školy dochází na PŘEDŠKOLNÍ VÝCHOVU předškoláčci z místní školky. Budoucí žáčci si zkouší vše, co je bude čekat od září ve školních lavicích. Jedno pondělí pro ně byla připravena i hra, kde se ve dvojicích vydali samotní po škole a na stanovištích plnili zadané úkoly. Vše jsme zdokumentovali a pokud máte zájem, stačí kliknou sem.

Turnaj ve vybíjené

4. a 5.třída naší školy se pečlivě připravovala na turnaj ve vybíjené, který se konal 17.března na ZŠ Jiráskova. Celkem se zúčastnilo 16 smíšených i pouze chlapeckých družstev. Náš výběr byl z dívek i chlapců. I přes velkou snahu se nám nepodařilo postoupit do finále, pochvalu však zaslouží všichni zúčastněni. Na fotografie se můžete podívat zde.

30. 3. 2014

Cesta za papírem

Děti 3. tř. si v ekocentru zopakovaly třídění odpadu .Ze starých novin si s chutí  vyrobily vlastní papír. Po zdařilé práci zbyl čas na vycházku parkem a přírodní prezentaci jarních rostlin. K vidění byl i obr Samson,veverka,zajíc a zástupci říše hmyzu. Také díky sluníčku se den báječně .vydařil.

27. 3. 2014

Máme na škole certifikovaného Web Rangera

Za svoji práci o kybergroomingu a následných přednáškách mezi spolužáky, byl náš žák Martin Adam (9. třída) certifikován společností Google ČR jako Web Ranger. Pokud vám v otázkách internetové bezpečnosti není něco jasné, neváhejte se na něj obrátit. Martinovi gratulujeme.

26. 3. 2014

Biologická olympiáda

Biologická olympiáda měla dnes ve Vlašimi své okresní kolo. Naší školu reprezentovali čtyři žáci z osmé třídy - Petr Lunga, Jitka Novotná, Kačka Soukupová a Dan Saifrt. Zakončili tím dlouhodobou práci, při které se naučili vést pozorování, napsat samostatnou práci, poznávat přírodniny, a také naučit se úplně nové poznatky týkající se přírodních barviv. Vynikajícího úspěchu dosáhl Petr Lunga, který obsadil 4. místo a úspěšnou řešitelkou byla ještě Kačka Soukupová na 9. místě. Výsledkovou listinu si prohlédněte zde.

25. 3. 2014

Ve společenském do školy

Oblečení, ve kterém dnes žáci a učitelé přišli do školy, bylo netradiční. Pohodlné oblečení vyměnili za společenské. Dívky si vzaly sukně nebo šaty, kluci košile, kravaty či dokonce saka. Vše se uskutečnilo v rámci projektu "Bláznivé úterky s devítkou". A jak jim to seklo? Posuďte sami.

24. 3. 2014

Matematický klokan 2014

V pátek 21. března se všichni žáci (kromě prvňáčků) zapojili do dalšího ročníku mezinárodní soutěže "Matematický klokan". Soutěžící jsou během této soutěže rozděleni do kategorií podle věku. Ve všech kategoriích se řeší testové úlohy, přičemž si žáci vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny do třech skupin podle obtížnosti. A jak to dopadlo? Výsledky našich žáků zde.

21. 3. 2014

Světový den vody

Světový den vody, který se slaví 22. 3., si sedmáci připomněli návštěvou laboratoří VHS v Benešově. Byl zde pro ně připraven program, na kterém se podílelo Podblanické ekocentrum Vlašim a VHS. Žáci se různými aktivitami dozvěděli mnoho zajímavých faktů o vodě, ale také o náplni práce VHS. Prohlédli si kamerový vůz, laboratoře čistých i odpadních vod. Na programu je dokonce osobně přivítal ředitel společnosti Pierre-Alexandre Sègre.

Fotografie si prohlédněte zde.

20. 3. 2014

Vodní breberky

Šesťáci si dnes ověřili své znalosti z přírodopisu v praxi. Nejprve se vydali k místní nádrži, aby prozkoumali, co v ní žije. Viděli ropuchy, skokany a jejich vajíčka, malé rybičky a mnoho breberek tvořící plankton. Ten si nalovili pomocí sítek a vydali se zpět do školy. Na řadu přišly mikroskopy a určovací klíče. A co zjistili? Že nalovili perloočky, řasu šroubatku, klešťanky, larvy jepic. Fotografie z vydařené hodiny zde.

19. 3. 2014

Fotografická soutěž

MŽŽO v Divišově vyhlásilo fotografickou soutěž pro žáky ZŠ. Vy, co máte rádi Prahu a rádi fotografujete, zapojte se. Více informací na letáku.

18. 3. 2014

Bláznivé úterý č. 3

Třetí bláznivé úterý je již minulostí. Dneska jste mohli na naší škole potkávat žáky i pedagogy s pokrývkou hlavy. Nejčastěji se na hlavě objevila kšiltovka. Několik fotografií k nakouknutí zde.

17. 3. 2014

Pro Verunku

Chceme pomoci devítileté Verunce, která prodělala dětskou mozkovou obrnu. Rodiče by jí rádi domů zakoupili cvičební stroj. I naše škola by ráda pomohla. Peníze z nasbíraných víček od pet lahví předáme rodičům. Kromě toho přidáme i peníze ze sběru hliníku. Budete sbírat s námi? Děkujeme.

5. 3. 2014

Biologická olympiáda

Dnes se na naší škole uskutečnilo školní kolo biologické olympiády, která je v letošním roce věnována barvám v přírodě. Tohoto kola se zúčastnili čtyři osmáci ( Dan Saifrt, Kačka Soukupová, Petr Lunga a Jitka Novotná), kteří přípravě museli věnovat velké množství svého volného času. Dnes je čekal teoretický test, poznávačka přírodnin a laboratorní úkol. Doma ještě zpracovávali dlouhodobý pozorovací úkol, který bude hodnocen až v okresním kole. Nejúspěšnějším ve školním kole byl Petr Lunga, který získal 94 bodů. Ostatní výsledky a fotografie si prohlédněte zde. Všem zúčastněným gratulujeme.

Zelené úterý

Máme za sebou první úterý z projektu "Bláznivé úterky s devítkou". Jako první byla zelená barva. Zapojilo se i velké množství žáků a učitelů. Už se těšíme na další - triko naruby. Několik fotografií zde.

Náš webranger

Žák naší školy byl vybrán do projektu společnosti Google ČR: Webrangers, cílem je oslovit skupinu aktivních žáků se zájmem o internet, zvláště pak o bezpečnost na internetu. Úkolem těchto žáků bylo vytvořit "něco" na danou problematiku. Jak se s tímto úkolem vypořádal náš zástupce se podívejte zde.