18. 12. 2012

Výuka v kamenolomu

O posledním předvánočním pondělí se vydalo 17 žáků a žákyň z osmé a deváté třídy na exkurzi do nedalekého kamenolomu v Bílkovicích, který provozuje společnost CEMEX Sand. Za doprovodu a zasvěceného výkladu vedoucího pana Jaromíra Štěpána jsme vstoupili do jinak nepřístupného areálu lomu, prohlédli si přepravní a třídící techniku, shlédli z nejvyššího patra lomu do zamlženého údolí Chotýšanky a prostudovali geologické mapy zdejšího dobývacího prostoru. Před odjezdem z Bílkovic se strhla sněhová bitva. Fotografie z užitečně stráveného dne, které pořídili Natálie Chomická, Jan Klec a Jan Urban, najdete zde.

17. 12. 2012

Ředitelské volno 3.-4.1.2013

Vážení rodiče, v souladu s §24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v pl. znění, vyhlašuje ředitel školy z technických a organizačních důvodů ředitelské volno na dny 3.-4.1.2013. Vyučování začne po vánočních prázdninách v pondělí 7.1.2013. Děkujeme za pochopení.

13. 12. 2012

Mikulášská nadílka

5. prosince navštívily naši školu nadpřirozené bytosti, které předaly našim žákům drobné dárečky, aby jim zpříjemnily adventní čas a čekání na Ježíška.
Prohlédněte si fotografie zde.

12. 12. 2012

Plavání druhé a třetí třídy

Během posledních dvou hodin na plavání jsme pořídili pár fotografií našich žáků. Plavání probíhalo od září do listopadu 2012. Závěrečná hodina byla doplněna o soutěž skupin. Děti si domů odnesly i mokré vysvědčení. Fotografie je možné prohlédnout si zde.

11. 12. 2012

Výsledky školního kola Astronomické olympiády

Také v letošním roce se žáci 2. stupně zúčastnili Astronomické olympiády, soutěže zaměřené na základní poznatky z astronomie a kosmonautiky. Letos postoupilo do krajského kola celkem 28 žáků a žákyň ve dvou kategoriích (6. a 7. třída a 8. a 9. třída), z toho 1 ze šestky, 13 ze sedmičky, 4 z osmičky a 10 z devítky. Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

1. 12. 2012

Předvánoční čas v keramické dílně

Na první adventní týden se keramici z třetí a čtvrté třídy důkladně připravili. Vyrobili si čerty, čertice i Lucifera , a pak si vyhráli s výrobou malého keramického betlému. Teď už jen stačí si v něm zapálit svíčku a připravit doma tu pravou předvánoční atmosféru. Foto....