26. 4. 2012

Putování se skřítkem

Děti 1. tř. si užily slunečný den ve vlašimském parku. Se skřítkem se snažily rozveselit smutný les. Úkoly zdárně splnily a les dětem poděkoval. Jak probíhala akce ekocentra , mrkněte zde.

Ředitelské volno 7.5.2012

Vážení rodiče, v souladu s §24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. v pl. znění o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuje ředitel školy z organizačních důvodů ředitelské volno dne 7.5.2012. Děkujeme za pochopení.

24. 4. 2012

Výtvarná soutěž na I. stupni

Žáci 9. třídy vyhlásili na prvním stupni školy v 1. - 4. třídě výtvarnou soutěž s jarní tématikou. Obrázky zhodnotili a vybrali z každé třídy jeden nejlepší. Vítězové obdrží od deváťáků drobné odměny. Obrázky jsou vystavené na spojovací chodbě mezi pavilony, tak si udělejte chvilku na krátkou výstavu:-)

Na některé práce s můžete podívat zde.

20. 4. 2012

Den Země

V pátek 20. dubna jsme si na naší škole připomněli Den Země. Již tradičně bylo zvoleno modré oblečení, které zároveň připomínalo i letošní téma - voda. Deváťáci si připravili pro ostatní žáky řadu aktivit, např. různé kvízy, skládačky, pexesa a povídání o vodě, řekách, přehradách, živočiších v ní žijících. A jak se jim to povedlo? Koukněte se na fotky.

17. 4. 2012

Zájezd do Anglie

Ve středu 11. 4. se  někteří žáci osmé a deváté třídy vydali na dlouho očekávaný zájezd do Anglie. Po dlouhé cestě autobusem přišel na řadu trajekt lodí z francouzského Calais do anglického Doveru. První den jsme sice byli unaveni již ráno, ale i tak jsme si celkem důkladně prohlédli centrum Londýna, svezli se na Londýnském oku, navštívili Národní galerii a další památky. Všichni se však nejvíce těšili na večerní ubytování v rodinách. Každý z nás napjatě vyhlížel, do které z nich se na tři dny nastěhuje... Zklamán nebyl nikdo. Druhý den jsme se vydali do univerzitního Oxfordu a do královského sídla Windsor. Další den jsme vyjeli k moři, abychom si prohlédli velký přístav Portsmouth, jeho legendární lodě a úplně novou vyhlídkovou věž. Cestou zpátky jsme se zastavili v luxusním letovisku Brighton. Poslední den jsme si vyzkoušeli cestovat po Londýně metrem a londýnskými autobusy, abychom toho viděli co nejvíce.
Každý si z této cesty něco přivezl, ať to byly zážitky, suvenýry a nebo jen zkušenost, že se v jiné zemi neztratíme. Pokud se chcete podívat, jak jsme se měli, malý výběr fotek je zde.

16. 4. 2012

Čistá řeka Sázava 2012

Po roce se opět naše škola zapojila do projektu Čistá řeka Sázava 2012, organizovaného společností Posázaví o.p.s. Na žluté kanoe se  vypravilo 10 našich žáků, dva absolventi a dva učitelé.Tím jsme se stali na prvním úseku čištění nejpočetnější skupinou dobrovolníků.  Třídenní putování a čištění břehů Sázavy jsme začali u zastávky Střechov a pokračovali přes Kácov, Soběšín a Český Šternberk k zastávce Malovidy, kde naše plavba zdárně, byť za deště skončila. Protože dvorní fotografka školy byla toho času na exkurzi se žáky 8. a 9. třídy v Anglii, musíme se spokojit pouze s několika snímky z telefonu. O to větší porce Vás bude čekat z Anglie. Děkujeme našim dobrovolníkům za pomoc a reprezentaci školy a komu se akce líbí, může se za rok přidat do party. Fotogalerie.

2. 4. 2012

Volby do školské rady

Podle § 167 zákona č.561/2004 Sbírky a podle Volebního řádu školské rady Základní školy Divišov, přípravný výbor pro volbu do školské rady oznamuje, že volby do Školské rady ZŠ Divišov se konají v úterý 24. 4. 2012 od 15:15 do 17 hodin v budově školy (v den rodičovských schůzek). Volí se dva členové školské rady zákonných zástupců nezletilých žáků.
Kandidáti se mohou přihlásit do voleb na kandidátním lístku (obdrží každý žák) nebo na tomto formuláři.

1. 4. 2012

Sovy

Ve čtvrtek 29. 3. proběhla v naší škole velmi zajímavá přednáška o sovách, kterou si pro nás připravili manželé Andreskovi v rámci projektu Alma Mater Studiorum. Téma povídání oslovilo řadu zájemců nejen z řad pedagogů. Během dvouhodinové prezentace jsme se dozvěděli zajímavá fakta o našich sovách, poslechli  si ukázky sovího houkání a také jsme si vyzkoušeli rozebrat soví vývržky. Většina z nás se pokusila tímto způsobem  poprvé poskládat kostru drobného hlodavce, který byl původně součástí sovího jídelníčku.
Na závěr jsme se vydali hledat sovy do terénu, ale nepříznivé počasí způsobilo, že jsme se sice pěkně prošli, ale sovy se nám neozvaly. Snad příště...
Tímto děkujeme ing. Janu Andreskovi, Ph.D. a RNDr. Jenny Andreskové za velmi pěkný večer
Fotky z přednášky si prohlédněte zde.

Jaro v 1.tř.

Děti v 1.tř. vítají jaro a jarní svátky svými výrobky z keramiky i jiných materiálů. Práce se jim daří.